X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

برجی از جمجمه انسان‌ها در مکزیک کشف شد+تصاویر

اخبار
date۱۳ تیر ۱۳۹۶
comment0

باستان‌شناسان موفق به کشف برجی شامل بیش از ۶۵۰ جمجمه انسان در زیر مرکز شهر مکزیکوسیتی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، باستان‌شناسان موفق به کشف بیش از ۶۵۰ جمجمه و هزاران بقایای انسانی در یک سازه استوانه‌ای در نزدیکی محوطه معبد مایور، یکی از معبد اصلی «تنوچتیتلان» پایتخت امپراطوری آزتک شدند که بعدها شهر مکزیکوسیتی نام گرفت.

 

کشف برجی ترسناک از صدها جمجمه‌ها شامل جمجمه‌ زنان و کودکان در مکزیک، پرسش‌هایی را درباره فرهنگ قربانی کردن در در فرهنگ امپراطوری آزتک مطرح کرده است.

 

متخصصان معتقدند این برج جمجمه‌ای بخشی از سازه بزرگی از جمجمه‌ها بهنام «tzompantli» است که موجب ترس اسپانیایی‌هایی شد که به سرکردگی «هرنان کورنس» موفق به فتح امپراطوری آزتک شدند.

 

مورخان پیش از این معتقد بودند، تپه یا برج جمجمه‌ها تنها از سرِ جداشده اسیران جنگی ایجاد می‌شده، اما «رودریگو بولانوس» – انسان‌شناس زیستی – که بر روی این کشف تحقیق می‌کند اعلام کرد در حالی که ما نیز در ابتدا تنها در جستجوی جمجمه‌ مردان جوان بودیم که در جنگ حضور داشتند، جمجمه‌های زنان و کودکان را نیز یافتیم که مطمئنا در جنگ حضور نداشته‌اند. چیزی در حال روی دادن است که پیش از این ثبت نشده و کشفی کاملا جدید است.

«رائول باررا»، یکی از باستان‌شناسان فعال در این محوطه گفت: “این جمجمه‌ها پس از این که در یک فضای عمومی به نمایش گذاشته شده‌اند، به شکل برجی از جمجمه‌ها چیده شده‌اند. آن برج با قطر حدود شش متری در گوشه کلیسای «اویتسیلوپوچتلی» خدای خورشید، انسان و فداکاری در امپراطوری آزتک است و پائین‌ترین بخش آن هنوز از زیر خاک بیرون آورده نشده است. هیچ شکی وجود ندارد که این برج یکی از برج‌های جمجمه‌ای است که «آندرس دتاپیا» یک سرباز اسپانیایی تحت فرمان ««هرنان کورنس» در سال ۱۵۲۱ به آن اشاره کرده است. این سرباز اسپانیایی در شرح جنگ نوشته است که شاهد ده‌ها هزار جمجمه بود که بعدها به «Tzompantli» معروف شد.

 

این باستان شناس ادامه داد: تاکنون ۶۷۶ جمجمه کشف شده و این رقم با ادامه حفاری همچنان رو به افزایش است.

 

مردمان امپراطوری آزتک و دیگر فرهنگ‌های میانه آمریکایی برای مراسم قربانی انسان به عنوان هدیه به خورشید برگزار می‌کردند.

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

سرور مجازی
خرید گیفت کارت
شرطبندی فوتبال
بهترین سایت شرط بندی فوتبال
جراحی زیبایی بینی
  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.