X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

کاروانسرای صفوی شهرری مرمت خواهد شد

اخبار
date۱۹ تیر ۱۳۹۶
comment0

«کاروانسرای عباسی شهر ری با موافقت آستان مقدس عبدالعظیم حسنی در پروژه بهسازی و ساماندهی نما و منظر پیاده راه حرم شریف حسنی مرمت و به‌سازی می‌شود.»

 

هادی صادقی، معاون سازمان زیباسازی با بیان این مطلب گفت: این کاروانسرا گرچه مشهور به عصر صفوی است، اما نشانه‌هایی از معماری عصر سلجوقی را نیز در خود دارد.

وی با بیان اینکه پس از جلب موافقت مالک این کاروانسرا (آستان عبدالعظیم حسنی) با اداره میراث شهر ری و نیز قائم مقام میراث استان تهران جلساتی برای دریافت نقطه نظرات و پیشنهادات سازمان متولی بناهای تاریخی برگزار شد، از بیستم خردادماه عملیات پیرایش جداره‌های این بنای ارزشمند درحال اجراست، افزود: پیش‌بینی می‌شود این عملیات پنج ماه ادامه داشته باشد،

 

صادقی افزود: براساس پیشنهاد کارشناسان سازمان میراث فرهنگی، طراحی جداره خارجی این کاروانسرا نیز در پیوند با داخل کاروانسرا به انجام رسیده که اجرای آن از عید فطر آغاز شده است.

 

براساس این گزارش؛ سازمان زیباسازی در طول چهار سال گذشته با هدف نهادینه‌کردن حق نما و منظر شهروندان، اقدامات پیرایشی و بهسازی نمای خیابان‌های انقلاب، میدان بهارستان، خیابان ناصرخسرو را به اجرا در آورده و از بهار ۱۳۹۶ نیز بهسازی پیاده راه حرم عبدالعظیم حسنی را در دستور کار دارد.

 

منبع:ایسنا

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

خرید vpn
پیش بینی فوتبال
  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.