X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

کوالالامپور پایتخت کشور مالزی است و در قلب ایالت سلانگور واقع شده است. این شهر در دامنه های کوهستانی قرار گرفته و کوه همه اطراف آن به جز قسمت شرقی را فراگرفته است به همین دلیل است به کوالالامپور و مناطق مجاور آن کلانگ به معنی دره می گویند. از طرفی به علت اسقرار این شهر در محل تلاقی رودخانه های کلانگ و گمباک به آن پایتخت گل آلود نیز گفته می شود.
با وجود انتقال پایتخت اداری و حکومتی مالزی به شهر پوتراجایا ، بیشتر مراکز حکومتی وابسته به تجارت مانند بانک مرکزی مالزی و بسیاری سفارتخانه ها در شهر کوالالامپور باقی مانده است.
کوالالامپور مرکز اقتصادی و کسب و کار کشور مالزی است. در واقع مرکزی برای امور مالی ، بیمه ، املاک ، رسانه ها و هنر در این کشور است. توسعه زیرساخت در مناطق اطراف آن مانند فرودگاه بین المللی کوالالامپور و بندر کلانگ به تقویت اقتصادی این شهر کمک بسزایی کرده است.
کوالالامپور به عنوان پناهگاه خریداران است. خرید در کوالالامپور با قیمت‌های مناسب و حراج‌های بزرگ همراه است، از جواهرات و ابریشم تا ظروف آشپزخانه، البسه طراحان سرشناس و دستگاه‌های الکترونیکی. پرسه در بازارهای خیابانی تجربه‌ای پیش‌بینی نشده و لذت‌بخش است. فروشگاه‌های بزرگ و مراکز تجاری بسیاری نیز در این شهر خواهید یافت که با توجه به آب و هوای گرم و شرجی کوالالامپور، لذت خرید شما را با تهویه مطبوع دو چندان می‌کنند. بازار‌های ارزان‌قیمت در روز‌های یکشنبه و فروشگاه‌های شیک منطقه بانگسار نیز بخشی دیگر از جاذبه‌های خرید کوالالامپور هستند.
اگر برنامه‌ای جدی برای خرید در کوالالامپور دارید، یک چمدان بزرگ بخرید، پول خود را پس‌انداز کنید و در سررسید خود سوم خرداد تا دوازدهم مرداد را برای سفر به مالزی علامت بگذارید که زمانی‌ است که کارناوال حراج بزرگ برپا می‌شود. در این دوره زمانی کوالالامپور پر است از حراج‌هایی که تا ۷۰% تخفیف دارند.از مراکز خرید آن می توان بازار مرکزی یا سنترال مارکت ، مرکز خرید سوریا و مرکز خرید لوت ۱۰ را نام برد.
به عنوان یک جامعه چند فرهنگی، این شهر بناهایی مرکب از معماری های استعماری، آسیایی و اسلامی دارد، به همراه مغازه ها و خانه های متعلق به پیش از جنگ که با افتخار در کنار برجهای دوقلوی پتروناس ایستاده اند؛ برج های دوقلویی که از بلندترین ساختمانهای جهان هستند.تنوع و گوناگونی فریبنده معماری کوالالامپور محصول دوران‌های‌ توسعه ناگهانی آن است. ساختمان‌های برازنده مستعمراتی در تضاد با بنا‌های بزرگ ، فستیوال‌های پرهیاهوی شهر و بازار‌های خیابانی قرار دارد و این امر سبب شده که این شهر جایی باشد که ارزش گشت و گذار و کشف را داشته باشد.

Untitled-2باتو کیو : معبدی در ۱۳ کیلومتری شمال شهر کوالالامپور است. این معبد به دلیل نزدیکی به تپه‌ها و مجموعه غارهای اطرافش و نزدیکی به رودخانه باتو که در پشت این تپه واقع شده‌است، به معبد غارهای باتو شهرت دارد و یکی از معروفترین معابد دین هندو در خارج از کشور هندوستان می‌باشد. سالانه بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از این معبد دیدین می‌کنند که از این رو آن را به یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان بدل کرده‌ است.
در بین مردم هندوی مالزی، شهرت غارهای باتو کیو به میلیون‌ها سال می‌رسد، زمانی که بومی‌های منطقه از غارها بعنوان سرپناه استفاده می‌کرده‌اند. در سال ۱۸۹۱ یک بازرگان مشهور هندی در مالزی، این معبد را به یکی از بزرگان تاریخ مذهب هندو پیشکش کرد و مجسمه امروزی را بنا نهاد و در سال ۱۹۲۰ تعداد ۲۷۲ پله برای دسترسی آسان تر زائران به این معبد، در دامنهٔ این تپه ساخته شد.
Untitled-2تین هو : معبد با شکوه چینی که بر فراز یک تپه واقع گردیده در سال ۱۹۸۹ بنا گردیده و وقف سه الهه چینی از جمله (Thean Hou) شده است . تازه ساز بودن این معبد معماری سنتی آن را تحت تاثیر قرار نداده و با ستون های سرخ فام خود برای آنانی که به معبد وارد می شوند نوید بخش سعادت و خوشبختی است و هر دو نماد معماری سنتی و نوین را به نمایش می گذارد. وجود تندیس هایی زیبا از ۱۲ حیوان صور فلکی چینی در این معبد باعث شده بسیاری از چینی ها این محل را برای مراسم عروسی خود برگزینند . همچنین زائران و بازدید کنندگان می توانند برای آگاهی از طالع خود از طالع بینانی که در معبد این خدمات را انجام می دهند ، بهره بگیرند .
Untitled-2برج‌های دوقلوی پتروناس از بلندترین آسمانخراش‌های جهان هستند که در شهر کوالالامپور قرار گرفته اند. برجهای دوقلو با احتساب آنتن بالای برجها، ۴۵۲ متر ارتفاع دارند. تعداد طبقات هر برج ۸۸ طبقه است و جمعا ۷۸ آسانسور در این دو ساختمان فعال هستند. همچنین پلی طبقات ۴۱ و ۴۲ این دو برج را به هم متصل می‌کند. کار ساخت این برجها از سال ۱۹۹۵ شروع شد و در سال ۱۹۹۸ به اتمام رسید. امروزه برج‌های دوقلو پتروناس به یکی از نمادهای اصلی کوالالامپور و مالزی تبدیل شده اند.
شایان ذکر است به دلیل نزدیکی این برجها به مرکز نمایشگاههای مالزی (KLCC) این برجها نیز به اشتباه به برجهای KLCC معرفند . این برجها توسط ژاپنی‌ها و کره‌ای‌ها – هر کدام یکی از برجها – طی مسابقه‌ای برای تکمیل پروژه ساخته و سپس با پلی به هم متصل شده اند. در طبقه پایین برجها مجتمع خرید بزرگ سوریا قرار دارد. در طبقه پایین برج، آکواریم زیبایی قرار دارد که در آن شما از دالان شیشه‌ای زیر آب ،کوسه ها و سفره ماهی‌ های غول پیکر را از نزدیک خواهید دید. نمایندگی شرکت سونی و اغلب برندهای پوشاک شاید از مراکز دیدنی این برج باشند. در طبقه بالای برج سینما و فروشگاه کتاب بزرگی قرار دارد. موزه آثار هنری این برجها نیز قابل توجه است.
Untitled-2بلندی های برجایا : مجموعه ای با وسعت ۸ هکتار و در ارتفاع ۸۰۰ متری از سطح دریا و با فاصله ۴۰ دقیقه ای از کوالالامپور است . مکانی آرام با هوایی مطبوع و خنک وبا امکانات رفاهی وتفریحی مناسب کلیه بناهای این مجموعه به سبک معماری قرن ۱۶ دهکده های منطقه آلزاس فرانسه ساخته شده است وکلیه جزییات اصالت معماری اروپایی را حفظ کرده است . این مجموعه شامل هتل ، خیابان ، مغازه و دهکده ژاپنی با چایخانه سنتی است ،جنگل های سرسبز، زمین گلف و اسب سواری از تفرحات این مجموعه به شمار می رود .
Untitled-2برج مخابراتی : این برج بلند ترین برج آسیایی است که ارتفاع آن ۴۲۱ متر است و دارای ۱۱ طبقه می باشد و نوک برج آن بصورت گردان ساخته شده است و شامل یک رستوران گردان نیز می باشد که یک گردش کامل آن ۱ ساعت زمان می برد. همچنین مجهز به یک عرشه مراقبت می باشد که دارای ۴ آسانسور است و با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت حرکت می کنند.
Untitled-2مسجد جامع کوالالامپور از کهن ترین مساجد مالزی و قدیمی‌ترین مسجد کوالالامپور است. این مسجد در محل به هم پیوستن دو رود کلانگ و گومباک واقع شده است. معمار هوبوک، طرح اصلی مسجد را در سال ۱۹۰۹ ریخت. به دستور سلطان سلانگور، نخستین نماز جمعه در همان سال در این مسجد برگزار گردید. محل بنیاد این مسجد، پیشتر قبرستان مردم مالایی بود. پیش از بنیان شدن مسجد نگارا، این مسجد اصلیترین مسجد کوالالامپور بود. سبک معماری این مسجد دارای ویژگی‌های مغولی و مراکشی است و نشانه‌هایی از طرح‌های اسپانیایی نیز در آن دیده می‌شود.
Untitled-2پارک پرندگان : این پارک که ۳ هکتار از زمین های سرسبز این منطقه را فرا گرفته است از بزرگترین پارک های جنوب آسیا است و نمایشگاهی طبیعی از هزاران پرنده شامل تقریبا تمام گونه های اصلی پرندگان این ناحیه بوده و مملو از انبوه درختان پر پشت و متعدد است. بازدیدکنندگان از قدم زدن در مسیرهای پر پیچ و خم این پارک در میان انبوه گیاهان سرسبز و استراحتگاه هایی که برای توقف در سراسر پارک وجود دارد ،لذت می برند .

از جمله دیگر مراکز گردشگری کوالالامپور می توان به پارک پروانه کوالالامپور ، میدان مردکا ، بنای ملی شامل ۷ مجسمه مرد برنزی که نماد ۷ تن از نیروهای امنیتی مالزی هستند ، موزه ملی مالزی و نیز مسجد نگارا (مسجد ملی مالزی) اشاره کرد. اگر به دنبال خرید لباس ، پارچه ، سوغاتی و ابزار الکترونیکی ، ساعت و کالاهای ارزان قیمت هستید خیابان Petaling که مرکز اصلی محله چینی هاست ،بهترین انتخاب است. همچنین بازار مرکزی یک تفرجگاه فرهنگی و مرکز خرید بزرگ بوده که برای فهم و دریافت فرهنگ مالزی بهترین مکان می باشد .

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی در کشور مالزی است که در حدود ۵۰ کیلومتری جنوب این شهر واقع شده است.شما می توانید با قطار سریع السیر در کمتر از ۳۰ دقیقه به مرکز شهر بروید. اگر ترجیح می دهید با ماشین به شهر بروید، از بزرگراه حدود یک ساعت راه خواهد بود.
کوالالامپور مجهز به اتوبوس، قطار های شهری، تاکسی و سیستم حمل و نقل سریع است. همه این وسایل در مرکز شهر که قطب اصلی حمل و نقل به شمار می رود٬ به یکدیگر متصل شده اند. البته شهر به خوبی توسط بزرگراه ها و شاهراه های پر سرعت به تمام مسیر های شهری متصل شده است.
سایر شهرها
دبی
هنگ کنگ
شانگهای
کیش
مشهد
کوالالامپور
29 23
23°C
نرخ ارز بانکی ، رينگيت مالزی : 949 تومان
ساعت محلی 22:07 (اختلاف ساعت +4:30 )
پیش بینی فوتبال
کلینیک دندانپزشکی
طراحی سایت
  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.