X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

قدمت شهر آنتالیا به سیصد سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و در کناره های دریای مدیترانه واقع شده است. سواحل این شهر از فروردین تا آبان ماه برای شنا مناسب است. آنتالیا محبوب ترین مقصد سفر به ترکیه برای ایرانیان است و آنجا می توانید تمامی چیزهایی که از یک سفر ساحلی انتظار دارید حتی داخل هتل داشته باشید.
آنتالیا از نظر اقتصاد گردشگری ، نقش بسیار مهمی برای مردم منطقه و مردم کشور ترکیه دارد بطوریکه این شهر را پایتخت گردشگری این کشور می دانند.

ax-smallآکوا پارک: یا آکوا لند ، سرزمین آب و تفریحات آبی با سرسره های مهیج و متعدد می باشد که بسیار مورد توجه توریستان خارجی قرار داشته و پر از استخرهای متنوع و سرسره های هیجان انگیز است .
ax-smallدلفین لند :یا سرزمین دلفینها که فوک های آموزش دیده در کنار دلفین ها با حرکات جالب و سرگرم کننده به اجرای نمایش های سرگرم کننده می پردازند .دلفین لند در مجاورت آکوا لند قرار گرفته است .
ax-smallپاموک کاله: قلعه پنبه ای است که از طبیعتی معجزه آسا و رویایی تشکیل یافته و از آبشارهای کریستالی هزار ساله با رسوبهای کلسیمی تشکیل شده که مناظری زیبا را برای بازدیدکنندگان ایجاد کرده است.آبهای کالسیوس با حرارت ۳۵ درجه از ارتفاع ۱۰۰ متری فرو می ریزد و استخرهای بزرگ ومتعددی را تشکیل میدهد . آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان بنام قصر پنبه ای مشهور شده است . استخرهای آبگرم این ناحیه خواص درمانی دارند.
ax-smallپارک ملی : این پارک ملی حفاظت شده ۹۰ کیلومتر تا شهر آنتالیا فاصله داشته و شامل انواع گونه های جانوری و گیاهی می باشد ؛ این پارک دارای دره ای با عمق ۴۰۰ متر می باشد .در کنار این پارک تنگه ای ۱۴ کیلومتری وجود دارد که به موازات رودخانه کوپرو امتداد می یابد. رستورانهای موجود در کنار این تنگه با پخت و سرو غذاهای دریایی جلوه دیگری را به این منطقه بخشیده است. پل الوک که ساخت آن به دوران رومیان برگشته و بر روی تنگه قرار دارد به همراه پل بوروم که بر روی رود کجا دره، بنا شده از شاهکارهای معماری عهد باستان به شمار می آیند. از پارک ملی این امکان را خواهید داشت تا به ۲ منطقه دیگر نیز بروید. یکی از این مناطق شهر باستانی سلگه و کوههای ددگل است که قله ددگل را بعنوان بلندترین قله این کوهستان در خود جای داده و دیگری شهر مهم و باستانی ( Pisidia – پیسیدیا) (Altınkaya – آلتین کایا) می باشد که در منطقه شمال غربی تنگه کوپرولو در پارک ملی قرار دارد. دسترسی به این مکان از طریق جاده ای پیچ در پیچ ممکن خواهد بود. دیوارهای شهر با برج های چسبیده به آن ، آب انبارها ، معبد زئوس ، بازار ، استادیوم ، تآترهای کاشی کاری شده با کاشی های برجسته و گورستان از جمله بقایای دیدنی موجود در این منطقه می باشد.
ax-small دروازه هادریان: این دروازه مشهور در دوره هادریان و امپراطور روم بنا و در گذشته به عنوان تنها دروازه ورودی به شهر آنتالیا به شمار می رفته است .
ax-smallحمام رومیها: که نام دیگر این حمام تاریخی آسپندوس است که امروزه به موزه ای دیدنی مبدل گشته .این حمام در منطقه سیده و مناوگات واقع شده و به دلیل وجود سواحل شنی از مکان های دیدنیهای مورد علاقه گردشگران محسوب می شود .
ax-smallشهر باستانی پرگ آنتالیا :که باقیمانده های آن در ۲۱۷ کیلومتری شمال شرقی آنتالیا قرار دارند ، ازجاذبه های دیدنی ترکیه و آنتالیا به شمار می رود . پیشینه تاریخی این منطقه به عصر برنز می رسد و اولین ساکنان آن هایتی ها بودند که ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در این محدوده می زیسته اند . بعد از اشغال این مکان توسط رومی ها، پرگ به یکی از زیبا ترین شهر های باستانی دنیا تبدیل گشت . حفاریهای این شهر در سال ۱۹۴۶ آغاز و باقیمانده های سالن تئاتر رومی با حجاریهای مرمری ، استادیومی بزرگ ، حمام عمومی ، خیابان ، بازاری بزرگ و یک ورزشگاه از جمله بناهای کشف شده در این شهر باستانی می باشند .

از دیگر مناطق گردشگری آنتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد :
شهر قدیمی آنتالیا: در تمام شهرهای ترکیه از جمله آنتالیا ، بافتهای قدیمی داشته که از زمان امپراطوریهای رم و عثمانی بر جای مانده و پس از مرمت در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد. شهر قدیمی آنتالیا نیز که توسط رومیها بنا گردیده و با دیوارهای بلند و برج و باروهای فراوان احاطه شده است بسیار زیباست این قلعه در محله کاله ایچی در نزدیکی بندرگاه آنتالیا بنا شده است .
کسیک مناره: به معنای مناره های بریده شده می باشد که در گذشته بعنوان کلیسا از آن استفاده می شده است. این اثر در واقع نمایانگر تاریخ کهن شهر که زمان رومی ها، بیزانس، سلجوقیان، عثمانی ها تا به امروز را شامل میشود، می باشد.
غار دامالاش: این غار خاص از سنگهای خارا و صخره های تغییر شکل یافته تشکیل یافته و مناظر خارق العاده ای را ایجاد نموده است.
غار کارائین : یکی دیگر از مناطق دیدنی آنتالیا غار کارائین است که در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر آنتالیا شرق کوه چان قرار دارد. از خصوصیات در خور توجه این مکان تعلق آن به دوران پارینه سنگی می باشد. غار کارائینی از جمله قدیمی ترین مکانهای سکونت انسانها در کشور ترکیه می باشد. این مکان دارای یک ورودی مجزا است که با نور خورشید روشن می شود که در ادامه به ۳ تالار بهم پیوسته منتهی می گردد. در داخل موزه کوچک که در کنار درب ورودی این غار قرار دارد برخی از آثار باستانی که قدمت آنها به ۱۶۰٫۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می رسد وجود دارد.
موزه آتاتورک: یکی از موزه های حائز اهمیت ترکیه می باشد که در شهر آنتالیا قرار دارد و بسیاری از وسایل مورد استفاده مصطفی کمال پاشا آتاتورک بنیانگذار جمهوری ترکیه در آن به نمایش گذاشته شده است .
آنتالیا ساید : در مجموع یکی از شناخته شده ترین مناطق گردشگری ترکیه به شمار می آید. این منطقه بندری در عین حال منطقه ای تاریخی و باستانی نیز محسوب گردیده ، و در معنای لغوی به معنای درخت انار می باشد.امروزه این منطقه بدلیل ویرانه های باستانی ، ساحل ماسه ای ، مغازه های بی شمار و امکاناتی که جهت رفاه گردشگران ارائه می دهد به یک مرکز توریستی مهم تبدیل شده است. تعداد بی شمار مغازه ، کافه و رستوران ، که همگی دارای چشم انداز زیبا از دریا می باشد زیبائی این منطقه را دو چندان نموده است. بازار معبد آپولو و گورستان که در نزدیکی دریا قرار دارد از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید.

فرودگاه بزرگ و مدرن بین المللی آنتالیا در ۱۳ کیلومتری شمال شرق این شهر واقع شده است.
حمل و نقل عمومی در این شهر مبتنی بر تاکسی اختصاصی، تاکسیهای ون اشتراکی و تراموا می باشد.
تاکسیهای این شهر تماما به رنگ زرد بوده و محاسبه نرخ کرایه با استفاده از تاکسی متر انجام می گیرد. با این وجود کرایه تاکسی در این شهر نسبتا گران می باشد. نرخ اولیه تاکسی متر در بدو ورود حدود ۲ دلار می باشد . این تاکسیها فقط به صورت اختصاصی اقدام به سوار نمودن مسافر می نمایند.
تاکسیهای دیگر تاکسیهای ون هستند که به نام دل موش نامیده میشوند و ظرفیت ۱۰ سرنشین را دارا بوده و به صورت اشتراکی مورد استفاده مسافران قرار می گیرند. این تاکسیها در خطوط مشخصی حرکت می نمایند و کرایه آنها ثابت می باشد. یک خط تراموا نیز در این شهر وجود دارد که در خیابان ایشیک لار به موازات خیابان جمهوریت در یک خیابان یکطرفه درحال حرکت است. بیشترین فروشگاهها و فست فودها نیز در این خیابان قرار دارند.
سایر شهرها
دبی
هنگ کنگ
شانگهای
کیش
مشهد
آنتالیا
15 6
14°C
نرخ ارز بانکی ، لير ترکیه : 981 تومان
ساعت محلی 23:04 (اختلاف ساعت 0:30 )
فروشگاه اینترنتی برنا
  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.