X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

ادعای ترور کنسول مالزی در ارتباط با قطعات پرواز ام.اچ ۳۷۰

اخبار
date۱۱ شهریور ۱۳۹۶
comment0

‘بلاین گیبسون’ از جستجوگران لاشه هواپیمای پرواز ام.اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی مدعی شد ‘حسینعلی زاهد رضا’ کنسول مالزی در ماداگاسکار پیش از کسب اطمینان از اینکه قطعات پیدا شده این هواپیما به درستی به مالزی تحویل داده شده، ترور شده است.

به گزارش ایرنا، تارنمای ‘فری مالزی تودی’ روز جمعه به نقل از این جستجوگر پرواز ام.اچ ۳۷۰ که دو مسافر آن ایرانی بودند و سه سال پیش در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد، مدعی شد که کنسول مالزی در ماداگاسکار مسئول تحویل قطعات یافته شده به مقامات مالزی بوده است.

 
بر اساس این گزارش، قرار بوده قطعات جدید پیدا شده مرتبط با این پرواز که در ماه مارس سال ۲۰۱۴ ناپدید شده بود، پس از تحویل به کنسول مالزی از طریق پست خصوصی به مالزی ارسال شوند.

 
اگرچه این گزارش مدعی شده کنسول مالزی روز ۲۴ اوت و پیش از ارسال قطعات ترور شده است.

 
‘گیبسون’ تصریح کرد: ما برای حفاظت از کسانی که در این فرایند نقش داشته اند، تصمیم گرفتیم که این واقعه را به صورت عمومی اعلام نکنیم و تا دریافت قطعات توسط مالزی منتظر بمانیم.

 
مرگ ‘حسینعلی زاهد رضا’ روز ۳۰ ماه اوت سال جاری توسط وزارت امور خارجه اعلام شد، اما جزئیاتی در مورد دلایل و چگونگی این مرگ ارائه نشده است.

 
وزارت امور خارجه مالزی اعلام کرد حسینعلی زاهد رضا برای نخستین بار در دسامبر سال ۲۰۱۳ برای یک دوره سه ساله به عنوان کنسول در ماداگاسکار منصوب شد که به دلیل عملکرد خوب او، این دوره تا سال ۲۰۱۹ برای سه سال دیگر تمدید شده بود.

 
بر اساس این گزارش، از آنجایی که این کنسول دارای ملیت فرانسوی ماداگاسکاری بوده است، ترور او از سوی مقامات مالزی و فرانسه مسکوت مانده و قطعات یافت شده نیز تاکنون در اختیار مقامات ماداگاسکاری قرارداده شده و باید مقدماتی برای تحویل آن انجام شود.

 
شایعات زیادی در خصوص این پرواز پس از ناپدید شدن آن در ۱۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۲ شکل گرفت و بسیاری نظامیان آمریکا را در سرنوشت آن شریک دانستند.

 
مقامات استرالیا با استناد به برخی اطلاعات ماهواره ای تاکید دارند این هواپیما در اقیانوس هند سقوط کرده است و ده ها هزار کیلومتر مربع از اعماق آب های خروشان بخشی از اقیانوس هند جستجو شده، اما به نتیجه خاصی دست نیافته اند.

 
در هفته های نخست ناپدیدشدن این هواپیما اتهاماتی علیه خلبان های این پرواز مطرح شد، ولی مطرح شدن فرضیه های دیگر باعث خروج تمرکز توجهات بر روی نقش خلبانان شد.

 
بسیاری از خانواده های سرنشینان هواپیما به دلیل این که اثری از هواپیما یافت نشده تئوری سقوط را باور ندارند و توطئه را در ناپدید شدن این پرواز دخیل می دانند.

 
یک نویسنده انگلیسی در کتابی مدعی شده است هواپیمای ام.اچ ۳۷۰ در زمان رزمایش نظامی مشترک تایلند – آمریکا مورد هدف گرفته شده و سقوط کرده است.

 
گروهی از نظریه پردازان نیز معتقدند طالبان در ناپدیدشدن این هواپیما با ۲۳۹ سرنشین نقش داشته است و یا گروهی دیگر شهاب سنگ را در این ماجرا دخیل می دانند.

 
شکست تلاش های بین المللی برای پیداکردن اثری از این هواپیما در اوایل سقوط ‘ماهاتیر محمد’ نخست وزیر اسبق مالزی را نیز به شک انداخت و وی خواستار شفافیت در این خصوص شد. وی پیش از این در پایگاه اطلاع رسانی شخصی خود (چدت) ادعا کرد سازمان سیا اطلاعات این پرواز را مخفی نگه داشته است .

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.