X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

بزرگترین کتابخانه های جهان را می شناسید؟

گردشگری خارجی
date۲ شهریور ۱۳۹۶
comment0

هنوز هم کتاب به عنوان یک جاذبه فرهنگی بخش قابل توجهی مخاطب را همراه خود دارد و حتی شاهد هستیم در برخی از کشورها کتابخانه های مشهور به جاذبه ای برای گردشگری نیز تبدیل می شوند.

 

هر چند در سبک زندگی مدرن رویکرد جوامع به کتاب و کتابخوانی مقداری تغییر یافته اما همواره جامعه شناسان و دست اندرکاران امر آموزش از کتاب به عنوان یکی از فاکتورهای مهم در شکل گیری سبک زندگی برتر نام می برند. به هر ترتیب هنوز هم کتاب به عنوان یک جاذبه فرهنگی بخش قابل توجهی مخاطب را همراه خود دارد و حتی شاهد هستیم در برخی از کشورها کتابخانه های مشهور به جاذبه ای برای گردشگری نیز تبدیل می شوند؛ بدین ترتیب که یا خود کتابخانه و سابقه تاریخی آن بهانه ای برای جذب گردشگر می شود یا آنکه عاشقان کتاب از گوشه و کنار جهان به سمت کاتبخانه های مطرح جهان جذب می شوند تا نسخه ای اصلی و نایاب از کتاب مورد نظر خود را طی اقامت در کشور مذکور مطالعه کنند.

 

البته برخی از کتابخانه ها نیز دارای شرایط مهمان پذیری هستند که این بهترین فرصت برای یک ماجراجویی علمی، فرهنگی را فراهم می کند. از این رو کتابخانه ها به عنوان ظرفیتی برای نشر فرهنگ، ارتقا سطح علمی جامعه، جذب گردشگر و افزایش اعتبار علمی کشورها مورد توجه قرار دارند.حال با این توضیحات برای امروز با ۵ کتابخانه بزرگ جهان آشنا خواهیم شد، با ما همراه باشید.

 

آیتم ها در هر کتابخانه شامل: کتاب، ژورنال، منابع موسیقی، نقشه و سایر موارد

 

کتابخانه بریتانیا

مکان: لندن، انگلیس

با بیش از ۱۷۰ میلیون آیتم

سال تاسیس: ۱۹۷۳ میلادی

 

 


کتابخانه کنگره

مکان: واشنگتن، آمریکا

با بیش از ۱۶۰ میلیون آیتم

سال تاسیس: ۱۸۰۰ میلادی

 


ال ای سی کتابخانه کانادا

مکان: اوتاوا، کانادا

با بیش از ۵۴ میلیون آیتم

سال تاسیس: ۱۹۵۳ میلادی

 


کتابخانه عمومی نیویورک

مکان: نیویورک، آمریکا

با بیش از ۵۳٫۱ میلیون آیتم

سال تاسیس: ۱۸۹۵ میلادی


کتابخانه ایالتی روسیه

مکان: مسکو، روسیه

با بیش از ۴۴٫۴ میلیون آیتم

سال تاسیس: ۱۸۹۵ میلادی

 

منبع:وب‌سایت پول نیوز – سمیه علی اصغری

تازه های گردشگری

پربازدیدها

گردشگری خارجی

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.