X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

جزیره مارها؛مخوف ترین جزیره دنیا

گردشگری خارجی
date۳۰ مرداد ۱۳۹۶
comment0

جاهایی در جهان هستند که باید بکر بمانند و کسی وارد آنجا نشود. اگر شما بخواهید از جایی محافظت کنید تا کسی وارد آنجا نشود چه کار می کنید؟ دور آن سیم خاردار می کشید؟ و یا برایش سگ نگهبان می گذارید؟ مادر طبیعت راههای خودش را برای محافظ از جاهای مختلف دارد.

 

در ۱۴۴ کیلومتری سواحل سائو پائولو در برزیل جزیره ای به نام Ilha de Queimada وجود دارد.لقب این منطقه،جزیره مارهاست که در نگاه اول جزیره ای بسیار زیبا و معمولی ست.

 

با دیدن آن فکر می کنید قطعه ای از بهشت را در وسط اقیانوس اطلس کشف کرده اید، اما این فقط یک خیال باطل است! چون اینجا جایی نیست که بتوانید در آن تعطیلات را بگذرانید و ماجراجویی کنید، در واقع این جزیره یکی از خطرناک ترین نقاط روی زمین است.

 

اگر کنجکاو شدید که دلایل خطرناک بودن جزیره را بدانید الان بهتان می گویم: اول اینکه جزیره ای دورافتاده است، دوم اینکه هیچ ساحل تفریحی ای برای شنا و استراحت ندارد و سوم اینکه این جزیره پر از مار «افعی سرنیزه ای زرین» است ک فقط بومی این جزیره هستند. احتمالا اسم این مار را تا حالا نشنیده اید چون این مار فقط در این جزیره پیدا می شود و یکی از سمی ترین مارهای جهان است. تعداد زیاد مارها، رفتن انسان به این جزیره را غیرممکن می کند چون امکان ندارد انسان بتواند در کنار این مارها زندگی کند. به دلیل خطراتی که وجود دارد دولت برزیل به شدت رفتن به این جزیره را کنترل می کند. در واقع این جزیره آنقدر خطرناک است که نیروی دریایی برزیل حتی نمی گذارد که انسان ها پایشان به این جزیره برسد.

 

این جزیره چقدر خطرناک است؟

 
بگذارید اول درباره مارهایی که در جزیره زندگی می کنند صحبت کنیم، محققان تخمین زدند که در هر متر مربع این جزیره، ۱ تا ۵ مار زندگی می کند که این تعداد مار در هیچ جای نقطه زمین سابقه ندارد. نیش این مارها بسیار خطرناک است و علایم مرگباری را در بدن ایجاد می کند.

 

چگونه این همه مار به این جزیره رفتند؟

 
این جزیره که در حدود ۵۵ میلیون سال قبل شکل گرفته در ابتدا به سرزمین اصلی برزیل متصل بود اما بعد از یخ زدایی که حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار سال قبل اتفاق افتاد از برزیل جدا و تبدیل به جزیره شد. چون هیچ جانور شکاری ای در جزیره وجود ندارد مارها اینجا را تسخیر کردند اما به دلیل کمبود غذا، این مارها که معمولا بر روی زمین زندگی می کنند مجبور شدند که از درخت بالا بروند تا بتوانند پرندگان مهاجری را در آنجا برای استراحت توقف کردند را شکار کنند.

 

چه تعداد مار در این جزیره است؟

در دهه ۱۹۰۰ افرادی که به این جزیره می رفتند می گفتند در همه جای آن مار وجود دارد . در حال حاضر حدود ۲۰۰۰ مار در جزیره است که این تعداد برای جزیره ای با مساحت ۴۳ هکتار بسیار زیاد است. این مارها در لیست گونه های در معرض تهدید جهان و همچنین در لیست حیوانات در معرض خطر برزیل قرار دارند

 

 

منبع:الی گشت

تازه های گردشگری

پربازدیدها

گردشگری خارجی

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.