X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

خطرناک ترین شهرهای آمریکای جنوبی کدام هستند؟

گردشگری خارجی
date۱۶ خرداد ۱۳۹۶
comment0

در میان کشورهای آمریکای لاتین تعداد کمی وجود دارند که به استانداردها نزدیک باشند و برای مثال شیلی با تنها ۳٫۷ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر امن ترین مکان در این منطقه است. در باقی کشورها اما بیشتر شهرها آمار جرم و جنایت بالایی دارند که این جا با ۱۰ تا از خطرناک ترین هایشان آشنا می شویم؛ شهرهایی که در آن ها قانون معنای خاصی ندارد و تنها تیزی است که بین مردم حکم می کند.

۱۰- کالی، کلمبیا

«سانتیاگو د کالی» یا همان «کالی» مرکز پخش «واله د کائوکا» در جنوب غربی کلمبیا و سومین شهر بزرگ این کشور است که تقریبا ۲٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. طبق منابع رسمی بیشتر اقتصاد این شهر وابسته به کائوچو، توریسم، کاغذ، شکر و کشاورزی است اما واقعیت این است که بزرگ ترین تجارت در کالی، تجارت مواد مخدر است. در سال ۲۰۱۲، ۱۸۶۱ قتل در شهر اتفاق افتاد که تقریبا معادل ۸۱٫۱ به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است. با وجود این هنوز هم توریست های زیادی به کالی سر می زنند و انگار نمی دانند که قرار است چه بلایی سرشان بیاید.

 

۹- کاماکاری، برزیل

شهری کوچک در برزیل با تنها ۲۵۵ هزار نفر جمعیت که سالانه ۲۰۹ نفر در آن به قتل می رسند و این یعنی ۸۱٫۹ قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر. این شهر با وجود کوچک بودنش یکی از شهرهای صنعتی برزیل به شمار می رود و یکی از کارخانه های کمپانی فورد در آن واقع شده است. مردم کاماکاری اما ظاهرا خیلی علاقه ای به کار در کارخانه ندارند و ترجیح می دهند موادمخدر جا به جا کنند که خب سر همین کار جانشان هم از دست می دهند.

 

۸- دیستریتو سنترال، هندوراس

درواقع یکی از بخش های هندوراس است که شهر مهم «تخوسیگالپا» هم در آن واقع شده است و تقریبا ۱٫۱ میلیون نفر جمعیت دارد. میزان قتل در این ناحیه نه چندان بزرگ ۱۰۲۸ مورد در سال یا ۸۶ در هر ۱۰۰ هزار نفر است. مردم منطقه که در سال های اخیر جمعیت شان به شدت رشد کرده، از لحاظ اقتصادی و وضع بسیار بدی دارند و شهر زیرساخت خاصی ندارد و مردم برای گذران زندگی بیشتر به اعمال مجرمانه روی می آورند که نتیجه اش را هم می بینند.

 

۷- سرا، برزیل

شهری با تنها ۴۰۰ هزار نفر جمعیت که سالی ۳۷۸ نفر در آن کشته می شوند و این یعنی ۸۹٫۵ قتل در ۱۰۰ هزار نفر. نبود شغل و فقر باعث شده تا مردم «سرا» مثل بسیاری از شهرهای دیگر برزیل در تجارت مواد مخدر شرکت کنند و این وسط درگیری بین گروه های کوچک و بزرگ جانشان را بگیرد.

 

۶- ماسیئو، برزیل

«ماسیئو» تنها یک میلیون نفر جمعیت دارد اما سالانه ۸۵۸ نفر در آن کشته می شوند. یعنی ۹۰ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر. این شهر که در جنوب شرق برزیل واقع شده یکی از مشهورترین شهرهای برزیل به خاطر جنایاتش است و هیچ کس دوست ندارد تجربه سفر به آن را داشته باشد. در سال های گذشته بسیاری از گروه های تبهکار شهرهای بزرگ مثل ریودوژانیرو و سائوپائولو که با حملات پلیس مجبور به ترک این شهرها شده اند به «ماسیئو» آمده اند و برای خودشان امپراتوری راه انداخته اند. این امپراتوری برای مردم ماسیئو اما فقط قتل و جنایت به همراه داشته است.

 

۵- مارابا، برزیل

شهری کوچک اما صنعتی در برزیل که به کارخانه های فولادش معروف بوده اما حالا آمار کشت و کشتارش باعث مشهورشدنش شده است. «مارابا» که تنها ۲۴۳ هزار نفر جمعیت دارد اما هر سال حدود ۲۳۰ نفر در آن کشته می شوند و این یعنی ۹۴٫۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر که بیشترشان در درگیری بین گروه های تبهکار مواد مخدر به قتل می رسند.

 

۴- پالمیرا، کلمبیا

یکی دیگر از شهرهای بخش «واله دکائوکا» که جمعیتش زیر ۳۰۰ هزار نفر است اما حداقل سالی ۲۸۴نفر در آن کشته می شوند و این یعنی ۹۵٫۱ کشته در هر ۱۰۰ هزار نفر، فقر، فساد و خرید و فروش موادمخدر عمده دلایل قتل در پالمیراست که هر گروهی در آن تلاش می کند بازار شهر را در کنترل خودش بگیرد.

 

۳- آنانیندئو آ، برزیل

حضور پلیس در شهرهای بزرگ برزیل باعث شده در سال های اخیر شهرهای کوچک تر این کشور صحنه مبارزات خیابانی گروه های بزرگ و کوچک و باندهای موادمخدری باشند. «آنانیندئوآ» هم یکی از این شهرهای کوچک با جمعیت ۴۸۳ هزار نفری است که هر سال ۶۰۰ نفر در آن کشته می شوند.

 

۲- سن پدرو سولا، هندوراس

شهری ۷۰۰ هزار نفری در «واله ده سولای» هندوراس که تا سال گذشته پایتخت قتل در دنیا بود و تقریبا کسی در دنیا نبود که بخواهد به آن سفر کند. کار بیشتر مردم شهر، قاچاق مواد مخدر است و این در حالی است که مردم باقی شهرهای هندوراس هم چندان متفاوت نیستند و گفته می شود در تمام این کشور چیزی نزدیک به ۱۱۵ هزار نفر عضو رسمی و ثابت گنگ های تبهکاری هستند. همین حضور گسترده در باندهای جنایتکار باعث شده تا این شهر کوچک با ۱۱٫۰۳ مورد قتل در هر ۱۰۰ هزار نفر و سقوطی یک پله ای در جایگاه دوم شهرهای جرم خیز و خطرناک دنیا قرار بگیرد.

 

۱- کاراکاس، ونزوئلا

پایتخت ونزوئلا شهری که تبدیل به پایتخت قاچاقچیان مواد مخدر شده است و هر چه دولت ونزوئلا ضعیف تر می شود، این باندها قدرتمندتر می شوند. در این شهر ۳٫۲ میلیون نفری سالانه بیش از ۲۵۰۰ قتل به وقوع می رسد که برابر با ۱۱۹٫۸۷ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر است.

 

در چند سال اخیر و بعد از روی کار آمدن «مادورو» اوضاع اقتصادی ونزوئلا با تورم تقریبا ۳۰۰ درصدی اش از قبل هم بدتر شد و حالا چند ماهی می شود که این کشور و شهرهایش در بحران کامل به سر می برند. این وسط پول اصلی به جیب کارتل های مواد مخدر می رود که از این کشور به عنوان پایانه صادرات مواد به کشورهای دیگر استفاده می کنند.

 

منبع:هفته نامه همشهری جوان_برترین ها

تازه های گردشگری

پربازدیدها

گردشگری خارجی

آلاچیق فلزی
فروشگاه اینترنتی برنا
  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.