X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

دلهره آورترین نقاط دنیا

گردشگری خارجی
date۲۴ مرداد ۱۳۹۶
comment0

این مکان ها ماجراجویان و کسانی که ریسک را دوست دارند به خود جذب می کنند. بعضی از این مکان ها را در ادامه ببینید:

 

۱۰- چشمه آب گرم ، نیوزلند

این چشمه آب گرم یک پدیده طبیعی شگفت آور است که ۹۰۰ سال پیش به وجود آمده است. برای چنین پدیده ای زمان کوتاهی است. عمق چشمه ۶۲ متر و دمای آب ۷۳ درجه سلسیوس است. برای تماشا و عکس گرفتن قطعا مکان بسیار زیبایی است اما برای شنا کردن خطرناک است.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

این چشمه یک چشمه رنگارنگ و سرشار از مناظر زیبا برای عکاسی است.

 

۹- دریاچه کیوو

این دریاچه یکی از زیباترین دریاچه های آفریقاست که در مرز جمهوری دموکراتیک کنگو و رواندا قرار گرفته است. در این دریاچه گاز دی اکسید کربن و متان تولید می شود که باعث کشته شدن جانوران درون و اطراف آن می شود.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

اطراف این دریاچه بسیار زیباست. دهکده ها و هتلهای کوچکی نیز همراه با جنگل های گرمسیری و سواحل ماسه ای در اطراف آن قرار دارد.

 

۸- کوه نیراگونگو، جمهوری دموکراتیک کنگو

این کوه آتشفشانی فعال بزرگترین گودال گدازه دنیا را دارد. دامنه کوه شیب تندی دارد و گدازه ها بسیار رقیق اند. در نتیجه وقتی گدازه ها فوران می کنند با سرعت زیادی حرکت می کنند. البته گودال گدازه همیشه این طور نیست. تشکیل گدازه ها سال ها طول می کشد و سپس طی چند روز دهانه آتشفشان باز شده و گدازه ها خارج می شوند. آخرین فوران این آتشفشان در سال ۲۰۰۲ )۱۳۸۱) بوده است. امروز فعالیت آتشفشان به دقت بررسی می شود و گدازه ها در حال افزایش هستند.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

توریست ها برای تنوع زیستی فوق العاده به این مکان می آیند و این کوه هیجان تازه ای به این سفر می بخشد.

 

۷- آتشفشان لویهی (Loihi)، هاوایی

جزایر هاوایی بر اثر آتشفشان به وجود آمده اند. به همین دلیل گردشگران زیادی برای صحنه های هیجان انگیز به آنجا می روند. لویهی از سال ۱۹۹۶ (۱۳۷۵) در حال فوران است. اگرچه منظره یک آتشفشان فعال فوق العاده است، اما بسیار خطرناک است. با این وجود دو عکاس شجاع به نزدیکی این آتشفشان رفته و عکس های زیبایی ثبت کردند.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

هاوایی جز پر بازدید ترین مکان ها برای سفر است: موج سواری و طبیعت بکر. این آتشفشان ها به جذابیت این جزایر بسیار افزوده است.

 

۶- چشمه Grand Prismatic، آمریکا

این چشمه با ۱۱۳ متر طول بزرگترین چشمه آمریکاست که در پارک ملی Yellowstone واقع شده است. دلیل نام آن وجود رنگ های زنده درون آن است که مطابق رنگ های رنگین کمان می باشد. این پدیده به خاطر وجود باکتری ها اتفاق می افتد. رنگ های این چشمه در هر فصل تغییر می کند به جز قسمت میانی آن که به دلیل دمای ۷۰ درجه عاری از باکتری می باشد.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

با پیمودن مسیر مشخصی شما می توانید این چشمه را به خوبی از بالا مشاهده کنید.

 

۵- Ol Doinyo Lengai، تانزانیا

در زبان ماسایی این نام به معنی “کوه خدا” می باشد و یکی از عجیب ترین آتشفشان های زمین است. گذاره های این کوه در هوا متبلور شده و با هزاران سنگریزه زمین را می پوشاند. دلیل این امر وجود کربنات سدیم و پتاسیم است که به هوا واکنش نشان می دهند و به شرعت جامد می شوند.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

دامنه این آتشفشان از چمن پوشیده شده که هرچه به سمت بالا بروید کمتر و کمتر می شود. کوهنوردی این کوه ۳۱۸۸ متری واقعا ارزش دیدن مناظر زیبای آن را دارد.

 

۴- دریاچه ناترون، تانزانیا

یک دریاچه نمکی کم عمق برای آنان که به این محیط عادت ندارند می تواند خطرناک باشد. دما به ۶۰ درجه سلسیوس می رسد و درجه PH آن ۱۰ است! اما رنگ قرمز نادری که این دریاچه دارد آن را بسیار جذاب می کند. رنگ آن بین نارنجی، قرمز و صورتی متغیر است و دلیل آن باکتری ها و دیگر جانوران میکروسکوپی است.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

این دریاچه و منطقه ناترون مناظر فوق العاده زیبایی دارند، از دشت ها و پرتگاه ها گرفته تا آتشفشان ها. در کمال تعجب این دریاچه خانه فلامینگوها نیز می باشد که با وجود این آب قلیایی بر روی این جلبک های قرمز خانه می سازند. برای این پرندگان مکان خوبی برای تولید مثل است چون هیچ شکارچی اینجا به طرف آنها نمی آید.

 

۳- پارک ملی Tsingy de Bemaraha، ماداگاسکار

طبیعت ساحل غربی ماداگاسکار مملو از شکل های آهکی است که به Tsingy معروف اند. گاهی اوقات این مکان جنگل سنگ هم نامیده می شود. این مکان به دلیل جانوران و گیاهان به خصوصش در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است: از جنگل های کرنا گرفته تا پرندگان و میمون های وحشی، این جزیره خانه بسیاری از گونه های نادر است. بعضی از آنها را در حالی که از Tsingy ها بالا می روند می توان دید.

 
چرا به این مکان برویم؟

 

این سنگ های تیز بسیار خطرناک اند اما در عین حال منظره نادری را تشکیل می دهند. این پارک را می توان از مسیرهای پیاده روی تماشا کرد و البته کسانی هم هستند که سعی می کنند از سنگ ها بالا بروند.

 

۲- آتشفشان Kawah Ijen، اندونزی

Ijen یک دهانه ۲۰ کیلومتری است که درون خود آتشفشان های بیشتری جا داده است. یکی از آنها آتشفشان Kawah Ijen است که از گوگرد پر شده است. هنگامی که می سوزد شعله ای آبی ایجاد می کند. این منظره به خصوص در شب فوق العاده است.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

اگرچه در اطراف این آتشفشان دریاچه اسیدی و سنگ گوگرد وجود دارد، این دهانه برای کشت قهوه استفاده می شود چون خاک بسیار حاصلخیزی دارد و در معدن گوگرد آن مواد معدنی استخراج می شود. همچنین این ناحیه بسیار پر بازدید است.

 

۱- آتشفشان Mount St. Helens، آمریکا

فوران این آتشفشان در سال ۱۹۸۰ (۱۳۵۹) خسارات جانی به همراه داشت و ۲۹۸ کیلومتر از اتوبان را نابود کرد.

 

چرا به این مکان برویم؟

 

این آتشفشان فعال را از زوایای بسیاری می توان دید. تورهای هلیکوپتر نیز برای آن وجود دارد.

 

منبع:وب‌سایت ۱۱۸ سفر

تازه های گردشگری

پربازدیدها

گردشگری خارجی

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.