X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

رشد ۱۲ درصدی ظرفیت قطارها برای تابستان/ افزایش قیمت نداریم

اخبار
date۳۰ خرداد ۱۳۹۶
comment0

در تابستان امسال، با اضافه شدن صندلی‌های جدید، ظرفیت قطارها حدود ۱۲ درصد افزایش می‌یابد.

 

معاون مسافران شرکت راه‌آهن اعلام کرد که تابستان امسال حدود ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار صندلی ظرفیت برای قطارهای مسافری در نظر گرفته شده و با اضافه شدن این صندلی‌ها، ظرفیت قطار ۱۲ درصد رشد داشته است.

 

به گفته‌ی ین مقام مسئول، از ۲۷ خرداد امسال که پیش‌فروش بلیت قطارها به شکل همزمان آغاز شده مردم استقبال مناسبی از سفرهای ریلی داشتند اما جز ظرفیت بلیت عید فطر دیگر مسیرهای پرتقاضا همچنان ظرفیت خالی دارند و مسافران امکان خرید در تمام این مسیرها تا پایا تابستان خواهند داشت.

 

در تابستان پیش رو ظرفیت قطارهای بین‌شهری افزایش شش درصدی را به ثبت رسانده و همچنین در حوزه قطارهای حومه‌ای نیز با اضافه شدن حدود سه میلیون صندلی جدید ظرفیت این قطارها حدود ۳۰ درصد افزایش یافت.

 

موسوی اعلام کرد که مردم از قطارهای گردشگری استقبال زیادی کردند:

در گذشته یک قطار گردشگری به مقصد جنوب داشته‌ایم که با رضایت مردم در کنار این مسیر در حال مذاکره با آژانس‌ها و شرکت‌های حمل و نقل ریلی هستیم تا دو مسیر تبریز – رازی و تبریز – جلفا را نیز وارد فضای قطارهای گردشگری کند. در کنار آن مسیر تهران – سوادکوه با توجه به زیبایی‌هایی که دارد یکی دیگر از مقاصد قطارهای گردشگری خواهد بود.

 
وی در مورد قطارهای به مقصد مشهد هم چنین گفت:

از تمام رام‌قطارهای فعال در ایران حدود ۴۵ درصد از ظرفیت‌ها به مقصد مشهد برنامه‌ریزی شده است و در کنار آن قطارهای فوق‌العاده‌ای نیز در مسیر نخجوان-مشهد، تبریز-مشهد و همدان-مشهد به ناوگان اضافه کردیم.

 
موسوی ارتقای شرایط فنی و کیفی حرکت قطارها را از اصلی‌ترین دغدغه‌های راه‌آهن دانست و گفت:

در این حوزه همکاری قابل توجهی میان مسئولان فنی و راهبری راه‌آهن صورت گرفته و واگن‌ها به شکل دائمی مورد بازرسی قرار می‌گیرد تا حرکت قطارها با ارتقای ایمنی صورت گیرد.

 
وی همچنین اعلام کرد در تابستان امسال قیمت بلیط قطارها افزایش نخواهد یافت:

با توجه به اینکه راه‌آهن هیچ درخواستی برای افزایش قیمت بلیت از سوی شرکت‌های حمل و نقل ریلی دریافت نکرده قیمت بلیت قطار در تابستان امسال ثابت می‌ماند و در حال حاضر برنامه‌ای برای افزایش نرخ‌ها وجود ندارد.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

فروشگاه اینترنتی برنا
  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.