X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

ساخت ۱۰ هتل ۵ ستاره اصفهان

اخبار
date۶ مهر ۱۳۹۶
comment0

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در بحث طبیعت گردی و بوم گردی از ۳۵ ظرفیت در کل استان به ۲۵۰ ظرفیت تاپایان امسال خواهیم رسید و از این نظر رتبه اول کشور را در دست داریم.

به گزارش خبرنگار ایسنا، فریدون الهیاری در گرامی داشت روز جهانی گردشگری در اصفهان گفت: در سال ۲۰۳۰ میلادی یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون گردشگر در جهان وجود خواهند داشت این سال چهار سال پس از سند چشم انداز کشور خواهد بود و این سرعت نشان می‌دهد شتاب گردشگری در جهان به حدی است که باید در فعالیت‌های مصوب خود نیز تامل کنیم.

 

وی با بیان اینکه در گردشگری نیازمند رشد سریع هستیم، افزود: بر اساس جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی جز ۱۰ کشور برتر جهان هستیم و در موضوع گردشگر کار بسیار بزرگی پیش روی خود داریم که باید انجام دهیم. در استان اصفهان به لحاظ سبقه تاریخی و مشهوریت کارهای بزرگتری در موضوع گردشگری باید اجرا شود.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان ادامه داد: امروز باید در موضوع گردشگری شتابان حرکت کنیم و البته به بضاعت‌های خود نگاه کنیم. چرخ گردشگری چند سالی در این کشور متوقف بوده است و با شروع دولت یازدهم این چرخ به گردش درآمده است. بر اساس همین اتفاق در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۱ ما با رشد ۵ برابر ورود گردشگر مواجه بوده‌ایم.

 

الهیاری با بیان اینکه اصفهان یکی از محورهای مهم گردشگری در کشور محسوب می‌شود، اظهار کرد: ظرفیت اقامتگاه‌ها در استان اصفهان نیز طی این چهار سال بیش از دو برابر شده است هرچند که ما سعی کرده‌ایم در این سال‌ها گردشگری را درکل استان توسعه دهیم و حتی به مناطق کم برخوردار برسانیم.

 

وی با اشاره به اینکه ظرفیت گردشگری استان اصفهان بسیار وسیع است، گفت: سعی شده در بحث طبیعت گردی و بوم گردی از ۳۵ ظرفیت در کل استان به ۲۵۰ ظرفیت تاپایان امسال برسیم و از نظر بوم گردی رتبه اول کشور را در دست داریم.

 

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان افزود: در سال جاری در خصوص اقامتگاه نیز جهش قابل توجهی را خواهیم داشت و با افزایش ۷ هزار تخت تا پایان سال مواجه می‌شویم. خوشبختانه امروز با همه موانع، چرخ گردشگری به چرخش درآمده است. امسال ۳۳۰ پروژه در دست اجرا داریم که ۸۹ پروژه آن هتل سازی است و ۱۰ هتل از این ۸۹ هتل، هتل‌های ۵ ستاره هستند.

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.