X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

عجیب‌ترین جاده‌های جهان

گردشگری خارجی
date۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
comment0

رانندگی می‌تواند عملی خسته‌کننده باشد؛ اما گاهی اوقات حرکت در یک جاده زیبا یا خاص می‌تواند، رانندگی را به عملی هیجان‌انگیز تبدیل کند.

 

در اینجا سفری به جاده‌ها، مسیرها و خیابان‌های منحصر بفرد و غیرمعمول در گوشه و کنار دنیا داریم. جاده‌ای موسوم به جاده مرگ در بولیوی، طولانی‌ترین تونل جهان در نروژ و بزرگراه آبی در چین از مسیرهایی است که می‌تواند سفر جاده‌ای را به یک تجربه خوشایند و هیجان‌انگیز تبدیل کند.

 

بالد وین استریت، پرشیب‌ترین خیابان جهان در دنیدن نیوزلند

این خیابان با کسب عنوان پرشیب‌ترین خیابان جهان، نام خود را در کتاب رکوردهای گینس ثبت کرد. ارتفاع این خیابان از سطح دریا ۳۰ متر است. طول خیابان ۳٫۵ کیلومتر بوده و شیب آن در بخش‌هایی به ۱۰۰ متر می‌رسد.

 

تونل لاردال، طولانی‌ترین تونل جهان در نروژ

 

افرادی که از سفر زیرزمینی ترس دارند، حرکت از این مسیر پیشنهاد نمی‌شود. تونل لاردال در شمال شرق نروژ واقع شده است و بیش از ۲۴ کیلومتر طول دارد. هزینه ساخت این تونل در سال ۲۰۰۰ به بیش از ۱۱۳ میلیون دلار رسید.

 

بای بورت دی ۹۱۵ (D915 Bayburt) خطرناک‌ترین جاده جهان در ترکیه

بای بورت دی ۹۱۵ جاده‌ای به طول ۱۰۶ کیلومتر و زاویه پیچ ۲۹ درجه است. این جاده در ارتفاع ۱۸۰۰ کیلومتری کوهستان سوگانلی واقع شده است. امکان مانور و دور زدن در این جاده وجود ندارد.

 

میلو پل، بلندترین پل جهان در فرانسه

این پل با ۳۴۳ متر، ارتفاعی بیش از برج ایفل دارد. میلو پل در سال ۲۰۰۴ بازگشایی شد و به یکی از لوکیشن های مطرح فیلم تعطیلات مستر بین و برنامه تخت گاز تبدیل شد. این پل با بودجه ۴۰۰ میلیون یورویی ساخته شده است و دربرابر طوفانی با قدرت ۱۵۲ کیلومتر در ساعت مقاوم است.

 

جاده کوهستانی تاتیاما کوروب در ژاپن

این جاده در سال ۱۹۷۱ در کوهستان هیدا ژاپن بنا شده و همواره برفی است. اطراف جاده در فصولی از سال دیوارهایی از برف به ارتفاع ۱۹ متر دارد که آن را به جاذبه گردشگری تبدیل کرده است. سالانه یک میلیون گردشگر از این مسیر کوهستانی دیدن می‌کنند.

 

جاده مرگ لاپاز در بولیوی

جاده مرگ، جنگل‌های آمازون را به پایتخت بولیوی متصل می‌کند. این جاده یک لاین دارد و در ارتفاع ۶۰۰ متری از سطح زمین بنا شده است. این جاده حصاری ندارد و سالانه ۳۰۰ مورد مرگ جاده‌ای در آن رخ می‌دهد. با این حال این مسیر به جاذبه گردشگری در بولیوی تبدیل شده است.

 

مسیر اقیانوسی استورسی ساندت، جاده‌ای توهمی در نروژ

این جاده به خاطر پیچ و تابش به جاده مست نیز معروف است. استورسی ساندت در کنار و فراز اقیانوس بنا شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری نروژ است.

 

پل چوبی کاندینسکی در روسیه

این پل در گذشته بخشی از راه‌آهن بایکال بوده است ولی همچنان از آن استفاده می‌شود. پل کاندینسکی به عرض ۱ متر و ۸۰ سانت روی دریاچه بایکال بنا شده و کاملاً چوبی و بدون حفاظ است.

 

گذرگاه استل ویو در ایتالیا

این گذرگاه کوهستانی در شمال ایتالیا و بخش شرقی کوهستان آلپ واقع شده است و دومین گذرگاه مرتفع در کوهستان آلپ است. پیچ این جاده در بخش‌هایی به ۱۸۰ درجه می‌رسد و معمولاً رانندگی را با مشکل مواجه می‌کند.

 

پان آمریکا طولانی‌ترین بزرگراه مستقیم جهان

این بزرگراه به طول ۲۸ کیلومتر از ۱۵ ایالت آمریکا عبور می‌کند. پان آمریکا در سال ۱۹۲۳ احداث شد.

 

لامبارد استریت، پرپیچ و خم‌ترین خیابان جهان در سان‌فرانسیسکو

این مسیر به طول ۸ کیلومتر در میان حجم زیادی از آپارتمان‌های سان‌فرانسیسکو ساخته شده است و روزهای پایانی هفته بیش از ۲۰۰۰ دستگاه خودرو عبور از آن را تجربه می‌کنند.

 

بزرگراه آبی در چین

این بزرگراه سال گذشته در حومه استان هوبی چین بنا شده است و در مسیر ۱۰ کیلومتری از میان آب‌های حومه استان هوبی عبور می‌کند. انتهای مسیر به شانگهای می‌رسد.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه های گردشگری

پربازدیدها

گردشگری خارجی

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.