X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

مجازات مسافر ایرانی هواپیمای مالزی به خاطر سیگار

اخبار
date۴ شهریور ۱۳۹۶
comment0

دادگاهی در مالزی یک مرد ۳۵ ساله ایرانی را به اتهام استعمال سیگار در خط هوایی ‘ایرآسیا’ به زندان و جریمه نقدی محکوم کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روز شنبه اعلام کرد که این مرد ایرانی قصد داشت با خطوط هوایی ‘ایر آسیا’ در مسیر انتقالی از کوالالامپور به هلند سفر کند و به اتهام اسعمال دخانیات در دستشویی هواپیما به دو روز زندان و دو هزار و ۵۰۰ رینگیت (حدود ۵۹۰ دلار) جریمه نقدی محکوم شد.

 
دادگاه مالزی این ایرانی را که ‘ع.ف’ نام دارد، به دلیل این جرم که ساعت ۷:۵۵ دقیقه صبح ۲۳ اوت (اول شهریور) در دستشویی پرواز تهران به کوالالامپور رخ داد، مجازات کرد.

 
این اتهام بر اساس ماه ۱۰۰ مقررات حمل و نقل هوایی سال ۲۰۱۶ و مجازات آن نیز بر اساس ماده ۲۰۶ همین قانون اعمال شده است.

 
براساس این قوانین، فرد مرتکب چنین جرمی به جریمه نقدی تا دو هزار و ۵۰۰ رینگیت و تا یکسال زندان محکوم می شود.

 
دو روز حکم زندان این ایرانی در مالزی از روز دستگیری وی اعمال شده است.

 
براساس گزارش برناما، این فرد ایرانی قصد داشت با هدف جستجوی کار به هلند سفر کند.

 
این خبر به همراه اسم و عکس این ایرانی در برخی رسانه های انگلیسی زبان مالزی منعکس شد. در این دادگاه دو نفر به این اتهام محاکمه و محکوم شدند که این رسانه ها فرد ایرانی را برجشته کردند.

 
در این دادگاه همچنین یک نوجوان ۱۸ ساله به نام ‘جوشوآ لینگ یو هان’ که ملیت وی مشخص نشده است به اتهام استعمال سیگار در پروازی از مسیر ‘سیبو’ فیلیپین به کوالالامپور که روز ۲۳ اوت (اول شهریور) انجام شده بود، به یکهزار و ۵۰۰ رینیگت (حدود ۳۵۰ دلار) جریمه نقدی و دو روز زندان محکوم شد.

 
خطوط هوایی ‘ایر آسیا’ از تیر ماه سال ۱۳۹۵ پرواز مستقیم خود را از کوالالامپور به تهران ازسرگرفت و در کنار خطوط هوایی ‘ایران ایر’ و ‘ماهان’ به انتقال مسافران این مسیر مشغول شد.

انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.