X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

معرفی هند و عجایب هفتگانه اش

گردشگری خارجی
date۱۱ شهریور ۱۳۹۶
comment0

وب‌سایت ارک توریسم/ هندوستان سرزمینی است که اغلب از آن به عنوان یک قاره یاد می شود، نه یک کشور؛ زیرا این کشور زیبا از قله های یخ زده هیمالیا تا مناطق گرمسیر و سرسبز کرالا گسترده شده است. به همین دلیل هند سرزمین تناقض ها نیز نامیده می شود. مرزهای گسترده هندوستان شامل مناظر بی نظیر و فرهنگ منحصر به فرد می باشد. در هر یک از خیابان های کشور هندوستان راه بروید، با عجایبی روبرو می شوید که از خود برای انتخاب هند به عنوان مقصد سفر تشکر خواهید کرد.

هندوستان همواره به عنوان مقصدی افسانه ای شناخته می شود. فرهنگ متمایز هند، جشنواره ها و مراسم های سنتی نشانگر ویژگی حماسی و افسانه ای این کشور هستند. دین در هند همچون فرهنگ و جغرافیایی آن بسیار متنوع است. این کشور دارای کهن ترین سنت ها و اعتقادات است. در هندوستان، دین و فرهنگ نقش بسیار مهمی را در جامعه ایفا می کنند.


هندوستان به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان، در جنوب آسیا قرار دارد و با پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، چین و برمه هم مرز است.

 

پایتخت این کشور دهلی نو می باشد و شهرهای مهم آن عبارتند از بمبئی، دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، اگرا، میسور، جی پور و گوا.

 

نژاد مردم هند شامل ۷۲% هندوآریائی، ۲۵% دراویدی و ۳% نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.

 

طبق قانون اساسی هند، زبان هندی به عنوان زبان رسمی سراسر کشور اعلام شده است. زبان انگلیسی نیز دومین زبان رسمی این کشور می باشد. زبان فارسی هشت قرن پیش و در دوره غزنویان به هند راه یافت و شاعران بزرگی همچون بیدل دهلوی و امیر خسرو دهلوی و شعر سبک هندی را در خود پروراند.

 

اختلاف ساعت ایران و هند به این شرح است که ساعت به وقت هند در تابستان ۱ ساعت و در زمستان ۲ ساعت جلوتر از ایران می باشد. روپیه واحد پول رسمی هندوستان است و به ۱۰۰ پیسه تقسیم می شود.

 

آب و هوای هندوستان:

هندوستان به دلیل داشتن آب و هوای خاص برای ایرانی ها در نیمه دوم سال میلادی قابل اجرا است. عید نوروز آخرین فرصتی است که برای تور هند مناسب می باشد. در بهار نیز هند چندان نامطبوع نیست ولی تورهای ایرانی برای فصل بهار و تابستان چندان رونقی ندارند.

 

حمل و نقل و ویزا:

برای سفر به هندوستان اخذ ویزا از سفارت هند در ایران ضروری است. به منظور اخذ این ویزا ابتدا باید بلیط رفت و برگشت هواپیمای خود را تهیه کرده و به همراه سایر مدارک مورد نیاز به سفارت هند مراجعه کنید.

 

شبکه حمل و نقل داخل شهری در هند محدود است و اتوبوس ها به دلیل جمعیت زیاد و وسعت شهر چندان قابل دسترسی نیستند. در هندوستان از وسیله ای به نام “آتو ریکشا” نیز استفاده می شود که ظرفیت آن حداکثر سه نفر است و همواره حالت دربستی دارد. هزینه این سه چرخه ها از طریق تاکسیمتر بر حسب روپیه مشخص می شود. علاوه بر این، تاکسی های شهری و برون شهری نیز وجود دارند. اگر دنبال وسیله ای اقتصادی و راحت برای گشت و گذار در هند هستید، به شما توصیه می کنیم این کار را با کرایه یک موتور انجام دهید.

 

غذا و رستوران:

رستوران های هند بسیار متنوع است؛ اکثر آن ها غذاهای گیاهی عرضه می کنند و برخی دیگر غذاهای گوشتی. در شهرهای بنگلور و بمبئی صاحبان بسیاری از رستوران های غیرگیاهی، ایرانی هستند. غذاهای چینی نیز در هند بسیار پرطرفدار است و همچنین رستوران هایی مانند مک دونالد و KFC نیز در این کشور شعبه دارند.

 

اگر مایل به چشیدن غذاهای هندی باشید، غذای گیاهی “ماسالودوسا” برای شروع مناسب است. غذاهای هندی بسیار تند و با ادویه فراوان پخته می شوند ولی در عوض بسیار لذیذ هستند. لازم به ذکر است که چای در هند همیشه همراه با شیر و ادویه هایی مانند زنجبیل، هل و فلفل سیاه تهیه می شود.

 

 

 

…………………………………………………………………

وب‌سایت همگردی – کیانا صدیقی/ عجایب هفتگانه هند، با توجه به جدابیت هایی خاصی که در زمینه هنر و معماری دارند، بسیاری از افراد و گردشگران را در سراسر جهان به خود جذب می کنند.کشور هند در سفر به هند مکان های دیدنی و قدیمی بسیاری دارد که فرهنگ این کشور و همچنین هنر و معماری آن جز خاص ترین ها در دنیا می باشد و این ها را می توان در این عجایب هفتگانه دید. در ادامه با این عجایب هند آشنا می شویم.

 

معبد طلایی پنجاب

در هند و یا سفر به هند مقدس ترین مکان مذهبی پیروان آئین سیک، “معبد طلایی” یا “دربار صاحب” رو خواهید دید ، که این مکان در جهان نیز در حوزه خود اولین است. پنجمین سیخ گورو یعنی گورو ارجن شهری به نام امریتسار در ایالت پنجاب طراحی کرده است، که این معبد در همین شهر قرار دارد. در این معبد، کتاب مقدس سیخ ها به نام “آدی گرانت” و همچنین آکال تخت یا “تاج و تخت خدای جاودان” که بت سیخ ها است، قرار دارد. این معبد برای بازدید تمامی ادیان آزاد است. روزانه ۱۰۰هزار نفر از طبقات بالایی این معبد که از طلا پوشیده شده است، بازدید می کنند.

 

مجسمه بزرگ گوماتارایا

این مجسمه، تندیس مقدس پیروان جین گرایی هند می باشد. محل قرار گیری این مجسمه در ایالت کارناتای هند است. بر اساس افسانه های هند، گوماتارایا، پسر ریشابهانتا بوده و بعد از یک سال بی حرکت ماندن و ژرف اندیشی به رستگاری رسیده است. در این مدت گیاهان و دختان بسیاری در اطراف پای او سبز کردند. این مجسمه به عنوان ادای احترام به مردم در ایام باستان هند، ساخته شده است. طول این مجسمه ۲۱ متر است و در بالای تپه سراوانابلگولا در ایالت کارناتا می باشد. این مجسمه در سال ۹۸۱ میلادی، توسط چاوندارایا، وزیر و فرمانده جنگ سلسع گانگا، ساخته شد.این نکته یکی از عجایب هفتگانه هند است که در مجموعه حقایق این کشور باید بدایند.

 

دانشگاه نالاندا

این دانشگاه بین قرن ۷ پیش از میلاد تا سده ۱۲۰۰ پس از میلاد، یک صومعه بودایی و مرکز آموزشی بوده است. این مکان از جمله میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو می باشد. نالاندا در ۹۵ کیلومتری پاتنا، مرکز ایالت بهار قرار دارد. این دانشگاه از معروف ترین دانشگاه های هند باستان است که از آموزه های زبان سانسکریت ودایی تاثیر گرفته است. طی سلطنت گوپتا، این دانشگاه به شکوفایی رسیده است. این دانشگاه در زملن اوج، دانش آموختگانی آسیسای مرکزی، تبت، چن و کره داشته است. در سده ۱۲۰۰، سلسله مملوکیان، این دانشگاه را غارت کردند و باعث شد تا این دانشگاه به فراموشی سپرده شود. بعد از مدت ها و سال های بسیار زیادی، دولت هند در حال حاضر آن را مرمت کرده است و افراد بسیار زیادی به دیدن آن می آیند.

 

تاج محل

تاج محل نماد عشق است و افراد کمی هستند این محل را به این نماد معروف نشناسند. پنجمین امپراتور گورکانی هند، شاه جهان، برای یادبود همسر ایرانی خود، ارجمند بانو، دستور ساخت تاج محل را داده است. همسر او در سال ۱۶۳۱ هنگام وضع حمل از دنیا رفت. آرامگاه ممتاز محل و همچنین شاه جهان، در تاج محل قرار دارد. سال ۱۶۵۳ میلادی این محل تکمیل شده است. تاج محل جز میراث ثبت شده در یونسکو می باشد، همچنین نه تنها جز عجایب هفتگانه هند است، بلکه جز عجایب هفتگانه جهان نیز می باشد.

 

پرستشگاه خورشید کونارک

این پرستشگاه در اوریسای هند قرار دارد و در سال ۱۲۵۵، ناراسیمهادوا، یکی از فرمانروایان سلسله گانگا، دستور ساخت آن را داده است. این پرستشگاه معماری شگفت انگیز و مجسمه های زیبایی دارد و بیشتر شهرت آن به همین دلیل است. در این مکان جاذبه گردشگری اصلی، معبد ارابه مانند است که چرخ ها و دیواره ها و ستون های حکاکی شده دارد. بیشتر قسمت های این پرستشگاه تخریب شده است. این معبد به خدای خورشید هندیان باستان تقدیم شده است.

 

مجموعه یادمان های کاجوراهو

این مجموعه شامل معابد هندویی و جین گرایی است، و در ایالت مادیه پرادش هند قرار دارد. این مکان نیز جز میراث ثبت شده در یونسکو است. شهرت این مجموعه به خاطر مجسمه ها و معماری خاص آن است.بین سال های ۹۵۰ تا ۱۰۵۰ میلادی با دستور سلسله چاندلا، این معابد و یادمان ها ساخته شده اند. تا قرن ۱۲ میلادی، این مکان ۸۵ معبد داشته که در حال حاضر ۲۹ معبد از آنها باقی مانده است. تمامی مجسمه ها و جزئیات و پیچیدگی و طراحی هایی که در این مجموعه وجود دارد، هنر غنی هند باستان را نشان می دهد.

 

مجموعه تاریخی هامپی

هامپی دهکده کوچکی است که پر از معابد و مقبره های شگفت انگیز و قدیمی است، این دهکده در ایالت کارناتاکای هند قرار دارد. این دهکده، در اوج شکوفایی خود، جز ثروتمندترین شهرهای جهان بوده است. هامپی قسمت از ویجایاناگارا، یکی از امپراطوری های باستانی هند بوده است، فرمانروایان این امپراطوری معروف به عشق، هنر، علم، فرهنگ و حکومتی کارآمد، بوده اند. از مهم ترین یادمان های هامپی، حمام ملکه، مجموعه معابد ویتالا و معبد ویروپاکشا، می باشند.

تازه های گردشگری

پربازدیدها

گردشگری خارجی

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.