X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

کشف سومین تدفین اسب از دوره اشکانی در گورستان وستمین

اخبار
date۲۱ شهریور ۱۳۹۶
comment0

فصل دوم کاوش های باستان شناسی در محوطه وستمین کیاسر مازندران به کشف سومین تدفین اسب از دوران اشکانی منجر شد .


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، عبدالمطلب شریفی رییس هیأت باستان شناسی هدف از انجام کاوش های باستان شناسی در محوطه و گورستان وستمین را کاوش در ۱۲دخمه باقی مانده از کاوش های سال ۹۴و تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه اعلام کرد .

 

این باستان شناس با مهم دانستن انجام گمانه زنی برای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه ۱۵هکتاری وستمین افزود :با گمانه زنی های صورت گرفته مشخص شد بیش از ۲۵۰دخمه در این مکان وجود دارد .

 

او با اشاره به باز شدن ۹ دخمه از ۱۲دخمه تا کنون تصریح کرد :شواهد و یافته های جالب توجه و منحصر به فردی در هر یک از این دخمه ها وجود دارد .

 

شریفی با اشاره به این نکته که یکی از سنت های تدفین در دوره اشکانی دفن اسب به همراه صاحبش بوده گفت :در این شیوه اسب را خفه کرده و در کنار جسد صاحب آن قرار می دادند . در کاوش های پیشین در این محوطه دو تدفین اسب کشف شده بود و باستان شناسان در این فصل از کاوش نیز موفق به کشف سومین تدفین اسب در این منطقه شدند.

 

فصل دوم کاوش های باستان شناسی در محوطه وستمین کیاسر مازندران با مجوز ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در حال انجام است .

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.