X appاپلیکیشن اندروید سفریابی دریافت

گزارش ایندیپندنت از تاثیر سوء حمله کاتالونیا برسهام گردشگری اروپا

اخبار
date۳۰ مرداد ۱۳۹۶
comment0

حملات تروریستی اسپانیا بازارهای اروپایی را به لرزه درآورده و هراس از کاهش توریست‌ها در سراسر قاره، باعث شده سهام خطوط هوایی، هتل‌ها و سازمان‌های مسافرتی سقوط کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایندیپندنت، ترس سهامداران وارد شاخص سهام بلو چیپ لندن هم شد که کاهشی ۸۶/ ۰ درصدی یا ۸۹/ ۶۳ واحد به ۷.۳۲۳.۹۸ واحد داشت.

 

دیوید مدن که تحلیلگر بازار از کمپانی سی ام سی مارکتس است، می‌گوید: «رخداد تراژیک بارسلونا سهام‌ مرتبط با توریسم را هم لرزانده است.»

 

او اضافه می‌کند: «وقتی رخدادهایی مثل این به وقوع می‌پیوندند، سهامداران به این فکر می‌کنند که آیا تاثیری منفی روی توریسم هم خواهد گذاشت یا خیر و همین مساله باعث می‌شود کمپانی‌های فعال در عرصه سفر و اقامت فشار این مساله را حس کنند.»

 

کمپانی ای‌آی‌جی که صاحب بریتیش اِیرویز است، یکی از بدترین موقعیت‌های سهام را داشت که با کاهشی قابل توجه مواجه شد و سازمان سفر تی‌یوآی و ایزی‌جیت که یک خط هوایی کم‌هزینه است هم شاهد سقوط ارزش سهامشان بودند. این تراژدی در عین حال روی قیمت سهام هتل‌های اینترکانتیننتال تاثیرگذار بود. سهام کمپانی مرلین انترتینمنت با سقوط ۹/ ۳واحدی به ۴۶۰.۵ واحد رسید و این به خاطر ترس از کاهش تعداد بازدیدکنندگان از جاذبه‌های توریستی اصلی این کمپانی از جمله آلتون تاورز و لاندن‌ای بود.

 

حامل‌های سراسر قاره هم کاهش شاخص‌های اروپایی‌شان را به ثبت رساندند و این باعث شد سی‌ای‌سی۴۰ فرانسه ۶۴/ ۰ درصد، دکس آلمان ۳۱/ ۰ درصد و‌ای‌بکس اسپانیا ۵۶/ ۰درصد کم شود. سهام‌های دیگر در اف‌تی‌اس‌ای ۲۵۰ از جمله توماس کوک و ویز ایر هم شاهد کاهش‌های به ترتیب ۶/ ۰ امتیازی و ۱۶ امتیازی بودند.

 

شاخص دسته دو لندن هم روز خود را با کاهش ۶۲/ ۱۴۶ امتیازی به پایان برد. این در حالی است که در بازار ارز، پوند تقریبا ۲/ ۰ درصد مقابل دلار سقوط کرد و به ۱.۲۸۴ دلار رسید و کاهشی ۳/ ۰ درصدی مقابل یورو داشت و با ۱.۰۹۳ ثبت شد.

 

در همین حال، داده‌های به ثبت رسیده در روز جمعه توسط فدراسیون غذا و نوشیدنی بریتانیا نشان می‌دهد سقوط استرلینگ باعث شده کمبود تجارت غذا و نوشیدنی بریتانیا در نیمه نخست سال‌جاری بسیار شدید‌تر شود و این در حالی است که فروش صادرات ماهی و چند نوشیدنی افزایش داشت و باعث شد صادرات کل به رکوردی ۲/ ۱۰ میلیارد پوندی دست پیدا کند.

تازه های گردشگری

پربازدیدها

اخبار

  • دسته‌ها
  • کليه حقوق اين سايت متعلق به سفریابی می باشد . شما می توانید از سایت سفریابی در صورت پذیرش موافقت نامه کاربری استفاده نمایید.